مدیرکل ورزش و جوانان لرستان معارفه شد
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان معارفه شد

قاسم ولی زاده بیا بیان اینکه امسال برابر مصوبه ی شورای اجتماعی کشور سال نشاط اجتماعی نامگذاری شده است، افزود: بخش عمده ای از رسالت نشاط اجتماعی در جامعه بر عهده  ی سازمان هایی است که متولی امر ورزش، جوانان، فرهنگ و اجتماع هستند که باید در سرلوحه برنامه  هایشان برنامه هایی را قرار دهند که جامعه را از این خمودگی و افسردگی خارج کند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان در مراسم معارفه مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: انتخاب کریمی به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان لرستان انتخابی شایسته است زیرا دو شاخصه ی جوان بودن و ورزشکار بودن را دارد.

 

قاسم ولی زاده بیا بیان اینکه امسال برابر مصوبه ی شورای اجتماعی کشور سال نشاط اجتماعی نامگذاری شده است، افزود: بخش عمده ای از رسالت نشاط اجتماعی در جامعه بر عهده  ی سازمان هایی است که متولی امر ورزش، جوانان، فرهنگ و اجتماع هستند که باید در سرلوحه برنامه  هایشان برنامه هایی را قرار دهند که جامعه را از این خمودگی و افسردگی خارج کند.

 

وی تصریح کرد: اثرات روحی و روانی آسیب های اجتماعی در مردم نمایانگر شده که این موضوع نگران کننده است.

 

ولی زاده با اشاره به اینکه وزارت ورزش وظایفی را در حوزه نشاط اجتماعی دارد، تاکیدکرد: یکی از اشکالاتی که در برنامه ها وجود دارد که باعث میشود این برنامه ها شادی آفرین نباشد این است که مدیران شادی را از منظر خودشان تعریف میکنند. برابر یافته های اجتماعی بین آنچه متولیان و قانونگذاران شادی و نشاط می نامند با آنچه مردم با این نام ها از آن یاد میکنند تفاوت معناداری وجود دارد.

 

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه شادی نمود بیرونی دارد، ادامه داد: یک سازمان پویا و خلاق که میخواهد بر مبنای جامعه هدف خود کار کند باید خواسته هایش را از جامعه بگیرد.

 

وی تاکید کرد: حوزه ی جوانان در وزارت ورزش و جوانان یک حوزه بسیار مهم است و نباید فعالیت ها تک بعدی به سمت ورزش باشد،  باید به سایر استعدادهای جوانان نیز توجه شود.

 

ولی زاده با تاکید بر اینکه شادی و آنچه که باعث نشاط اجتماعی میشود باید نیازسنجی شود، گفت: سازمان های متولی باید به سمت نیازهای جامعه مانند جشنواره ها و احیای فرهنگ های جامعه بروند و بتوانند لحظات شاد و مفرحی را با حفظ اصول برای جامعه شان ایجاد کنند.

 

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان اظهار کرد: جامعه ای پویا، خلاق، شاد و پرانرژی است و با شتاب و سرعت مورد نظر به سمت جلو در حرکت است که بتواند سرمایه اجتماعی داشته باشد. سرمایه اجتماعی دو عامل دارد که یکی اعتماد و دیگری رضایت است.

 

معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، انتصاب مدیران جوان را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

 

جمشید تقی زاده با اشاره به اینکه لرستان از استان هایی است که حرف برای گفتن دارد و قهرمانان بسیاری را تقدیم کرده است، عنوان کرد: سیاست کلی وزارت ورزش در این برهه از زمان، حرکت بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب است که به عنوان منشور کاری تعریف شده و در صدر برنامه های وزارت ورزش قرار دارد.

 

وی افزود: مهم ترین مخاطب رهبر انقلاب در این بیانیه جوانان هستند و هسته مرکزی تحقق این بیانیه سپردن کار به جوانان با هدف پیشرفت همه جانبه است.

 

تقی زاده با تاکید بر اینکه طی روزهای اخیر مدیران جوانی را معارفه می کنیم، افزود: نقشی که رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرده اند سپردن کار به جوانان است، وزارت ورزش در این راستا گام برمی دارد و به دنبال این است که استفاده بهینه را از ظرفیت جوانان داشته باشد و امیدواریم این مدیران جوان تحول خوبی در ورزش ایجاد کنند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز گفت: امیدوارم بتوانیم با همدلی اهداف عالیه و سیاست های وزارت ورزش و شخص وزیر ورزش و جوانان را اجرایی  کنیم.

 

سید علی کریمی افزود: خوشحال و خرسند میشوم که در بحث ورزش لرستان همان شعار اخلاق محوری و اخلاق مدار ی را که همه ی ما به آن اعتقاد داریم در راس همه ی کارها الگو قرار دهیم تا بتوانیم کمک هایی به جامعه ورزش داشته باشیم.

 

وی اظهار کرد: قطعا در برنامه های آتی این موضوع را در سرلوحه ی کارمان قرار میدهیم که بتوانیم از یک ظرفیت علمی و پژوهشی که اعتقاد داریم جوانانمان در استان لرستان و در عرصه ی ورزش میتوانند کمک کنند به سمت مدیریت اداری حرکت کنیم که پایه های این موضوع در ایام گذشته گذاشته شده است.

  • نویسنده : کرم ملک آسا