دولت در حمایت از تولید کنندگان کوتاهی نمی‌کند
دولت در حمایت از تولید کنندگان کوتاهی نمی‌کند

استاندار لرستان گفت: دولت در حمایت از تولیدکنندگان کوتاهی نمی‌کند و اجازه نخواهیم داد که فرد و یا یک واحد تولید کننده در بازار اختلال ایجاد کند.

به گزارش سایت نشریه میرملاس‌نو سیدموسی خادمی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان بیان کرد: علت‌های گوناگونی موجب بالا رفتن قیمت مرغ می‌شوند. این افزایش مقطعی بوده و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته ظرف ۲ هفته نرخ آن در بازار به روال عادی بازخواهد گشت.

وی درست عمل نکردن مکانیسم بازار را موجب ایجاد مشکل کنترل و نوسان قیمت در بازار دانست و با تشریح وظایف سازمان‌های مربوطه افزود: نظارت تعزیرات بر بازار و مرغداری‌ها جدی‌تر باشد، سازمان جهاد کشاورزی استان در این ایام هر شب ۱۴۰ تن مرغ را به کشتارگاه‌ها تحویل دهد، دامپزشکی موظف است بر تحویل از مرغداری و انتقال به کشتارگاه‌ها نظارت داشته باشد و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان موظف به تحویل مرغ به واحدهای صنفی و کنترل قیمت در بازار می‌باشد.

خادمی تولید کم، خروج زیاد و افزایش مصرف را از دلایل افزایش قیمت مرغ دانست و خاطرنشان کرد:  هر کدام از این دلایل راهکار خاص خود را دارند، مردم استان اطمینان داشته باشند که تمام توان خود را در این خصوص بکار خواهیم گرفت و اگر نیاز باشد به سمت سیاست‌های تنظیم بازار نیز خواهیم رفت.

استاندار لرستان تاکید کرد: قیمت‌ها باید بر اساس میانگین استان‌ها و با دیدگاه کاهشی تنظیم شوند و اگر تولید، کمتر از بازار بود سیستم ذخیره وارد کار شود. همچنین باید خروج مرغ از استان ممنوع شده و آن را کنترل کرد.

وی تصریح کرد: دولت در حمایت از تولیدکنندگان کوتاهی نمی‌کند و اجازه نخواهیم داد که فرد و یا یک واحد تولید کننده در بازار اختلال ایجاد کند.

انتهای پیام

 

  • نویسنده : کرم ملک آسا