جایگاه استاندارد جایگاه حاکمیتی است
جایگاه استاندارد جایگاه حاکمیتی است

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: جایگاه استاندارد جایگاه حاکمیتی است و استاندارد باید حالت حاکمیتی بر تمام امور داشته باشد.

به گزارش سایت نشریه میرملاس‌نو، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی در دیدار با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه مسئله استاندارد چه در امور مادی و چه در امور معنوی نیاز فطری بشر است، عنوان کرد: آفرینش استاندارد است و ما نقصی در آفرینش نمیبینیم. زمانیکه اساس آفرینش استاندارد باشد امور هستی نیز باید استاندارد باشد.

وی با بیان اینکه استاندارد یعنی برخورداری از آنچه که لازمه حرکت به سوی کمال است، افزود: وظیفه‌ی ما عمل بر اساس استاندارد است و نه تنها فعالیت های تولیدی، صنعتی، اقتصادی و فرهنگی بلکه تمام فعالیت‌ها باید بر اساس استاندارد باشد که خلاف این موضوع در عالم هستی خلل ایجاد میکند.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی بیان کرد: مسئله‌ی استاندارد فقط برای سلامت و امنیت نیست بلکه برای حفظ نظام هستی می‌باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه در درجه اول حیطه‌ی کار را باید حیطه‌ی حاکمیتی بدانیم، تاکید کرد: جایگاه استاندارد جایگاه حاکمیتی است و استاندارد باید حالت حاکمیتی بر تمام امور داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر میخواهیم موفق شویم و نقش خودمان را ایفا کنیم باید در عملکرد استاندارد چند نکته را لحاظ ‌کنیم، اظهار کرد: قاطعیت در درجه اول قرار دارد و اگر در این راستا قاطعیت قوی و محکمی داشته باشیم که دیگران حساب ببرند، میتوانیم نقش آفرینی‌کنیم و این موضوع میتواند موفقیت را به دنبال داشته باشد و این سازمان میتواند به عنوان دستگاه حاکمیتی مستقل عمل کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی با تاکید بر اینکه استاندارد باید تاثیرگذار باشد نه تاثیرپذیر، اضافه کرد: انتظار اول مسئله‌ی قاطعیت، شهامت و جسور بودن در این کار است که این کار این مسائل را می‌طلبد.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه استاندارد باید برای فعالیتش آموزش، اطلاع‌رسانی، تبلیغ و آگاهی بخشی کند، گفت: خود استاندارد نیاز به استاندارد دارد که بتواند در جایگته خودش قرار بگیرد و مردم نیز به یاری آمده و پیگیر مسائل شوند. نیاز است که در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه کار در درون پاسخگو نبوده و باید فعالیت را گسترش داده و جهانی کنیم، افزود: اگر بتوانیم نقش‌آفرینی کرده و ملاک‌ها، ایده‌ها و موازین خودمان را جهانی کنیم میتوانیم به راحتی با تعامل به اهدافمان برسیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی تاکید کرد: حضور استاندارد باید در سطح جهانی حضوری قوی و تاثیرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان ضمن تاکید بر عمیق و گسترده‌تر کردن نظارت‌ها تصریح کرد: اگر نظارت‌ و بازرسی‌ها عمیق‌تر و گسترده‌تر شود قطعا خودمان مسیر خودمان را تعیین میکنیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : کرم ملک آسا