تجهیز مدارس کم برخوردار برای سال تحصیلی جدید
تجهیز مدارس کم برخوردار برای سال تحصیلی جدید

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت:یکی از مشکلات همیشگی مدارس حاشیه ای و کمتر توسعه یافته در مناطق حاشیه شهر و بعضی از روستاها عدم برخورداری از تجهیزات کافی بوده است که امسال با توجه به اعتبار اختصاص یافته این مشکل برطرف شد.

به گزارش سایت نشریه میرملاس نو، رضا زینی وند مقدم در حاشیه همایش توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی محلات حاشیه نشین شهر خرم آباد بیان کرد: با همکاری استانداری لرستان و معاونت اجتماعی وزارت کشور اعتباری بالغ بر دو میلیارد و  ۴۰۰ میلیون تومان برای مدارس حاشیه ای شهر خرم آباد اختصاص داده شد.

وی افزود: با این اعتبار برای  ۵۵ مدرسه از مدارس حاشیه ای شهر خرم آباد ۳۷ قلم تجهیزات اعم از میز و نیمکت، میز معلم، سجاده ی نمازخانه، تجهیزات و لوازم ورزشی و سایر ملزوماتی که مدارس حاشیه ای ما نیاز دارند خریداری شده است.

زینی وند مقدم اظهار کرد: یکی از مشکلات همیشگی مدارس حاشیه ای و کمتر توسعه یافته در مناطق حاشیه شهر و بعضی از روستاها عدم برخورداری از تجهیزات کافی بوده است که امسال با توجه به اعتبار اختصاص یافته این مشکل برطرف شد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به خسارات وارده به بخش عمده ای از مدارس استان دراثر سیل ۱۲ فروردین عنوان کرد: بر اثر این حادثه ۱۱۳ مدرسه تخریب و ۳۱۰ مدرسه دچار آسیب شد، همچنین  تجهیزات ۱۷۹ مدرسه از بین رفت.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات خیرین ۹۰ میلیارد تومان برای ساخت مدارس تخریب شده ،۳۴ میلیارد تومان از اعتبارات ملی نوسازی کشور و حدود ۵۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی استان که درصد قابل توجهی رشد داشت،  برای پروژه های نیمه تمام در مناطق سیلزده و سایر مناطق استان اختصاص داده شد.

زینی وند مقدم تصریح کرد: علاوه بر این موارد، ۱۳میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز مدارس مناطق سیل زده و سایر مناطق از نوسازی دریافت شده، همچنین ۱۵ میلیارد تومان اعتبارات استاندارد سازی برای مدار س خشتی گلی و برچیده شدن بخاری نفتی از مدارس از نوسازی تخصیص داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان خاطر نشان کرد:  با توجه به تعمیر کلیه ی ۳۱۰ مدرسه  در مناطق سیل زده و سایر مناطق استان و همچنین شروع کار ساخت مدارس تخریبی که تا ۲۰ شهریور نهایی شد که برای آماده سازی آنها در طول سال پیگیر هستیم، ۱۷۰ کانکس را برای جایگزین کلاس های تخریب شده درخواست داده ایم که برای اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس نبوده و مهر باشکوهی داشته باشیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : کرم ملک آسا