خریداری ۲ میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان تجهیزات برای مدارس حاشیه شهر خرم آباد
خریداری ۲ میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان تجهیزات برای مدارس حاشیه شهر خرم آباد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان گفت: 2میلیارد و 400 میلیون تومان برای آموزش و پرورش تجهیزات خریداری شد که در اختیار 55 مدرسه حاشیه شهر خرم آباد در 10 سکونتگاه غیر رسمی قرار بگیرد.

به گزارش سایت نشریه میرملاس نو، قاسم ولی‌ زاده در حاشیه همایش توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی محلات حاشیه نشین شهر خرم آباد بیان کرد: در قالب رفع محرومیت از مناطق حاشیه و کمترتوسعه یافته،برای ارتقای وضعیت اجتماعی فرهنگی این مناطق اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان در اختیار استانداری لرستان قرار گرفت که از این مبلغ ۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای آموزش و پرورش تجهیزات خریداری شد که در اختیار ۵۵ مدرسه حاشیه شهر خرم آباد در ۱۰ سکونتگاه غیر رسمی قرار بگیرد.

وی افزود: همچنین یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات اجتماعی استانداری لرستان برای بهسازی مدارسی که در سیل اخیر حادثه دیدند اختصاص یافت که ۱۵۷ مدرسه  از محل این اعتبارات بهسازی شده و اول مهر آماده بهره برداری هستند.

ولی زاده با بیان اینکه از محل همین اعتبارات دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای بهسازی و نوسازی تمام محل های آسیب دیده از سیل در مناطق سیلزده برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: از این اعتبارات مبلغی بالغ بر ۳۰۰میلیون تومان در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان، ۲۰۰ میلیون تومان در اختیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین ۱۱۷ میلیون تومان در اختیار سازمان فنی و حرفه ای قرار گرفته است که تمام این اعتبارات از محل اعتبارات سازمان اجتماعی کشور برای کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی می باشد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان عنوان کرد: در استان لرستان ۴۰ منطقه حاشیه نشین و سکونتگاه غیر رسمی داریم که  ۱۶۱هزار نفر جمعیت داشته و ۱۱ درصد از جمعیت استان در این مناطق سکونت دارند.

ولی زاده عنوان کرد: امیدواریم با تلاش و پیگیری مدیران  و همچنین توجه وزارت کشور و سازمان اجتماعی کشور بتوانیم در ایام پیش رو و سال های آینده امکانات و تجهیزاتی را در اختیار سایر مناطق حاشیه در شهرهای دیگر بگذاریم که روزبه روز شاهد رفع محرومیت از چهره استان باشیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : کرم ملک آسا