رتبه هفتم لرستان در استفاده از ظرفیت های بانوان در مناصب مدیریتی
رتبه هفتم لرستان در استفاده از ظرفیت های بانوان در مناصب مدیریتی

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری لرستان گفت: استان لرستان در بخش استفاده از ظرفیت های زنان در حوزه های مدیریتی در جایگاه هفتم کشور قرار دارد.

به گزارش سایت نشریه میرملاس نو، ناهید پرویزپور افزود: لرستان پس از استان های بوشهر، گیلان، چهارمحال بختیاری، هرمزگان، البرز و سمنان رتبه هفتم کشور در بخش استفاده از بانوان در حوزه های مدیریتی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه میزان استفاده از بانوان لرستانی در مناصب مدیریتی ۱۵ درصد بوده است، گفت: استان بوشهر با ۱۸/۴ درصد در صدر این استان ها قرار دارد و درصد استفاده از بانوان در حوزه های مدیریتی بین لرستان و سمنان به طور مشترک ۱۵ درصد است.

پرویزپور اظهار کرد: مجموع بانوانی که در مناصب مدیریتی لرستان حضور دارند ۷۴نفر هستند که از این تعداد،  استان دارای ۵ مدیرکل زن، ۲۴ معاون مدیرکل دستگاه‌های اجرایی، ۲۱ روسای اداری شهرستانی، یک مدیر کل ستادی زن در استانداری، یک بانوی سرپرست فرمانداری، ۶ معاون فرماندار زن، یک بخشدار زن، دو بانوی معاون مدیرکل ستادی، و ۳ بانوی روسای گروه در استانداری هستند.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری لرستان با بیان اینکه نگاه استاندار لرستان در استفاده از ظرفیت زنان در حوزه های مدیریتی بسیار مثبت بوده است، تصریح کرد: دکتر خادمی در استفاده از بانوان با ظرفیت و شاخص در حوزه مدیریتی تاکید دارند و خوشبختانه با همین نگاه مثبت ما شاهد استفاده از بانوان در مناصب اداری و مدیریتی بوده ایم.

وی بیان کرد: دولت موظف است تا پایان برنامه ششم توسعه سهم ۳۰درصدی زنان را در حوزه‌های مدیریتی محقق کند و در همین راستا دکتر خادمی تاکید دارند در انتصاب زنان به مولفه‌هایی چون شایسته سالاری و تخصص گرایی و همسویی با سیاست های دولت توجه جدی شود.

پرویزپور عنوان کرد: سهم ۳۰ درصدی یک برنامه مثبت برای شناسایی ظرفیت‌های بانوان و نشان دادن پتانسیل های آنها در حوزه مدیریتی است و ما هم تاکید داریم در کنار استفاده زنان از سهم ۳۰ درصدی شرایطی فراهم شود تا زنان ظرفیت های خود را نشان دهند.

وی با بیان اینکه ما صرفأ به دنبال پر کردن صرف سهمیه زنان در عرصه مدیریتی نیستیم، گفت: نگاه ما نیز این است که زنان توانمند همسو با دولت در مدیریت‌ها بکار گرفته شوند اما کیفی سازی عملکرد زنان در حوزه‌های مدیریتی زمانی محقق خواهد شد که اجازه ورود زنان به مناصب مدیریتی داده شود تا با کسب تجربه، کارایی و بهره وری شان در مسئولیت‌ها افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

  • نویسنده : کرم ملک آسا