بهره‌مندی ۶۱ هزار خانوار سالمند از خدمات حمایتی کمیته امداد لرستان
بهره‌مندی ۶۱ هزار خانوار سالمند از خدمات حمایتی کمیته امداد لرستان

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: ۶۱ هزار خانوار با سرپرست سالمند از خدمات حمایتی و اجتماعی این نهاد در لرستان بهره‌مند هستند.

به گزارش سایت نشریه میرملاس نو، جاسم محمدی فارسانی با اشاره به لزوم حمایت مادی و معنوی از سالمندان بی‌بضاعت بیان کرد: ملاک سالمندی جهت تحت حمایتی این نهاد توسط شهید رجایی در طرحی به همین عنوان با موضوع حمایت از سالمندان بالای شصت سال بنا شده و در صورت استحقاق تحت حمایت قرار می‌گیرند.

وی آمار خانوار مددجویان تحت حمایت با سرپرست سالمند را ۶۱ هزار خانوار ذکر کرد و افزود: از مجموع این آمار ۴۸ هزار ۳۵۰ خانوار به‌صورت معیشت بگیر از کلیه خدمات شامل کمک‌هزینه معیشتی، کمک‌هزینه درمان، اشتغال، مسکن، وام کارگشایی، فرهنگی، خدمات تحصیلی فرزندان، جهیزیه دختران و سایر سرفصل‌ها بهره‌مند می‌باشند.

محمدی فارسانی با تأکید بر ارائه خدمات موردی به سالمندان غیر تحت حمایت عنوان کرد: دوازده هزار و ۶۵۰ خانوار به‌صورت موردی خدماتی شامل تسهیلات خوداشتغالی، درمان، کمک‌هزینه معیشتی دریافت می‌نمایند.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به اینکه ۲۸ هزار و ۵۵۵ نفر از سالمندان تحت حمایت زنان سرپرست خانوار هستند گفت: شرایط خاص دوران سالمندی و حمایت از این قشر حائز اهمیت بوده وزنان سرپرست سالمند ازنظر معیشتی و دریافت کمک‌های حمایتی در اولویت می‌باشند.

وی با تأکید بر احترام به سالمندان در سطوح مختلف این نهاد به برنامه‌های هفته تکریم سالمندان اشاره کرد و افزود: سرکشی به سالمندان زمین‌گیر، توزیع بسته‌های بهداشتی، تجلیل از سالمندان موفق درزمینه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و برپایی ایستگاه سلامت از برنامه‌های کمیته امداد در هفته تکریم سالمندان سوم تا نهم مهرماه می باشد.

انتهای پیام

  • نویسنده : کرم ملک آسا