۱۶۸ واحد کرگانه در معرض خطر هستند
۱۶۸ واحد کرگانه در معرض خطر هستند

استاندار لرستان گفت: طبق بررسی های انجام شده تعداد 168 خانوار در اطراف رودخانه کرگانه در معرض خطر هستند که از این تعداد بیش از 100 خانوار هیچگونه مجوزی ندارند.

به گزارش سایت نشریه میرملاس نو، سید موسی خادمی در برنامه بازدید از رودخانه کرگانه خرم آباد و در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از مناطق آسیب پذیر استان شهر خرم آباد  است که دو رودخانه خرم رود و کرگانه از آن عبور میکند و در سیل اخیر که یک سیل بی سابقه بود نشان داد که نقاط آسیب پذیر و خطرناک زیادی در طول این رودخانه ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه مطالعات صورت گرفته و آمادگی لازم وجود دارد، افزود:  بخش عمده ای از این نقاط ساخت و ساز های غیرمجاز در اطراف رودخانه هاست.

خادمی ادامه داد:طبق بررسی های انجام شده از تعداد ۱۶۸ خانوار در اطراف رودخانه کرگانه در معرض خطر هستند که بیش از ۱۰۰ خانوار هیچگونه مجوزی ندارند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه باید حواسمان به مردم باشد، تصریح کرد: در حال صحبت با این افراد هستیم که از طریق اراضی و یا مسکن مهرهایی که در اختیار داریم بتوانیم مشکل را حل کرده و این خانوارها را جا به جا کنیم ضمن اینکه به لحاظ قانونی چون مجوزی ندارند شاید چیزی به این خانوارها تعلق نگیرد اما به هر حال برای حل این مسئله به دنبال راه حل هستیم.

وی خاطرنشان کرد: برای خانوارهایی که سند دارند اما در حال حاضر به دلیل این بارندگی ها در بستر رودخانه ها قرار گرفته اند مانند اقداماتی که برای دیگر سیل زدگان انجام دادیم مانند تامین زمین، وام، تسهیلات بلاعوض و…، اقدام خواهیم کرد.

خادمی اضافه کرد: نیازمند همکاری مردم هستیم زیرا در شهر خرم آباد محدودیت های زمین بیشتر بوده و مشکلات ما بیشتر است، امیدواریم خودشان کمک کنند که ما بتوانیم با این منابعی که در اختیار هست مشکل را حل کنیم که شهر تا حدودی ایمن شود.

استاندار لرستان با اشاره به پل هایی که در طول رودخانه کرگانه قرار دارند، بیان کرد: در طول این رودخانه چند پل قرار دارد که برای همه برنامه ریزی شده و با توجه به اعتباراتی که از سیل اختصاص داده ایم تقریبا پل ها ظرف یک هفته آینده فعال خواهند شد. در بعضی نقاط دیواره ساحلی دچار مشکل شده بود که پیمانکار گرفته و در حال فعالیت هستند و برای آغاز فعالیت در قسمت بالای رودخانه کرگانه باید کار مطالعاتیمان تکمیل تر شود.

وی افزود: داخل شهر خرم آباد تقریبا هم برای دیواره ساحلی و هم برای پل ها برنامه ریزی لازم صورت گرفته، پیمانکار انتخاب شده و ظرف چند روز آینده شروع خواهد کرد.

انتهای پیام

  • نویسنده : کرم ملک آسا