اختصاص اعتبارات جدید حوزه ی سیل به استان
اختصاص اعتبارات جدید حوزه ی سیل به استان

استاندار لرستان گفت: در حوزه ی سیل یک سری اعتبارات جدید به استان اختصاص یافته که این اعتبارات در حوزه های جهاد کشاورزی، نوسازی مدارس و ... هستند.

به گزارش سایت نشریه میرملاس نو، سید موسی خادمی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه یکی از دستور کارهای مطرح شده در این جلسه آخرین وضعیت پروژه های سیل بود، اظهار کرد: خوشبختانه فعالیت اکثر پروژه هایی که در مرحله اول تخصیص اعتبار گرفته اند، شروع شده و از پیشرفت مناسبی نیز برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه میانگین وزنی پیشرفت این پروژه ها قریب به ۴۰درصد است، افزود: همچنین یک سری اعتبارات جدید به استان اختصاص یافته که این اعتبارات در حوزه های جهاد کشاورزی، نوسازی مدارس و … هستند. کار اصلی اکثر پروژه ها انجام شده و روی غلتک افتاده اند.

خادمی بیان کرد: تعداد محدودی از پروژه ها مشکلاتی همچون مشکلات اجتماعی، قانونی و … دارند که در جلسه تصمیم به رفع هر چه سریعتر این مشکلات گرفته شد تا به سرعت این پروژه های زیر بنایی در موضوع سیل انجام شوند.

استاندار لرستان در خصوص موضوع جذب اعتبارات از مرکز عنوان کرد: کاری که ما انجام می دهیم به این صورت است که ردیف های متفرقه را که دستگاه های ملی و وزارتخانه ها در اختیار دارند احصا کرده، سهم استان را مشخص میکنیم و مدیران استان را موظف میکنیم که این سهم را بگیرند.

وی با بیان اینکه علیرغم اینکه جمعیت استان نزدیک به  ۲٫۷ درصد است سهمی ۵درصدی برای خودمان قائل شده ایم، خاطرنشان کرد: در زمینه دریافت اعتبارات برخی دستگاه ها به خوبی عمل کردند و برخی دیگر موفق به دریافت اعتبار خوبی نشده اند که تذکر لازم داده شد  تا سرعت کار را بیشتر کنند.

خادمی با بیان اینکه موضوع منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد مراحل نهایی تصمیم گیری را طی می کند، تصریح کرد: برنامه ما این است که کارخانه پارسیلون را که مردم نسبت به آن حسی نوستالژیک دارند و جزو صنایع اولیه استان بوده است، به نحوی احیا کنیم و این احیا را از طریق ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در آن منطقه قرار دهیم که امروز به تصویب رسید و امیدواریم مصوبه ی نهایی را در مجلس داشته باشیم و بتوانیم کار را شروع کنیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : کرم ملک آسا