بازگشایی مدارس لرستان در زیر سایه شوم کرونا
بازگشایی مدارس لرستان در زیر سایه شوم کرونا

زنگ بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی در شرایطی نواخته شد که لرستان با افزایش ۳۰ درصدی بستری بیماران کرونایی مواجه است. طبق آمارهای رسمی ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، با گذشت بیش از ۶ ماه از شیوع کووید ۱۹ در کشور، تاکنون ۳۸۴ هزار و ۶۶۶ نفر به این بیماری مبتلا و ۲۲ هزار و ۱۵۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و ۱۳ استان دارای وضعیت قرمز هستند.

اختصاصی نشریه میرملاس نو- استان لرستان به عنوانی استانی که مدتی است در وضعیت هشدار قرار گرفته روز به روز بر تعداد بیماران کرونایی آن افزوده می‌شود که به گفته‌ی سید موسی خادمی استاندار این استان این روزها با افزایش ۳۰ درصدی بستری‌ها مواجه هستیم.

استاندار لرستان این آمار را در شرایطی اعلام کرده است که امروز با حضور در دبیرستان دخترانه شکوه زنگ بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید را نواخته است.

حال این سوال از استاندار محترم مطرح می‌شود که چرا با وجود افزایش روز به روز بیماران کرونایی، اجازه‌ی برگزاری حضوری کلاس‌های درس در برخی از مناطق استان صادر شده است؟

درست است که بخش‌های سپیددشت و ویسیان جزو مناطق سفید استان محسوب می‌شوند اما همگی می‌دانیم که فاصله بین مناطق سفید با مناطق زرد و مناطق زرد با مناطق قرمز بسیار اندک است و با بازگشایی حضوری مدارس جان فرزندان و عزیزانمان به خطر می‌افتد. متاسفانه آقای استاندار با آگاهی بر روند صعودی بیماری کرونا در استان اجازه برگزاری مدارس حضوری در مناطق سفید و زرد را داده است که این اقدام جای تامل دارد.

سلامتی دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور و محور توسعه و پیشرفت باید بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در شرایط فعلی بهتر است بجای برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری، بسترهای لازم برای استفاده بهتر عزیزانمان از فضای مجازی ایجاد شود تا همه‌ی دانش‌آموزان در جای جای استان بتوانند از کلاس‌های مجازی بهره‌مند شود.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، استان لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد و این موضوع نگرانی خانواده‌ها را بیش از پیش می‌کند، بهتر است با کمی تدبیر از نگرانی والدین کاسته شود و کلاس‌های درس در زیر سایه شوم کرونا برگزار نشود، در غیر این صورت وضعیت استان از حالت هشدار خارج و به شرایط بحرانی و قرمز تبدیل خواهد شد.

 

(کرم ملک آسا)